Hayta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hayta

Bir Gençlik Patlaması..

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Sağlam'ın istifası istendi ama...

YazarMesaj
uAholigans
Moderator
Moderator
uAholigans

Location : Söz Konusu GALATASARAY ise Gerisi Teferr[uA]ttır!!!

Sağlam'ın istifası istendi ama... Empty
MesajKonu: Sağlam'ın istifası istendi ama...   Sağlam'ın istifası istendi ama... Icon_minitimeÇarş. Kas. 07, 2007 5:04 pm

Beşiktaş'ta Liverpool karşısında alınan 8-0 gibi tarihi yenilginin ardından İngiltere'de bulunan yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Başkan Yıldırım Demirören'in, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'ın istifasını istediği öğrenildi. Bunun üzerine Ertuğrul Sağlam'ın da istifasını sunduğu ancak bu kez İstanbul'da bulunan yönetim kurulu üyelerinin kendi aralarında yaptığı toplantıda, "Sadece Ertuğrul Sağlam'ın istifası yetmez, Sinan Engin de istifa etmelidir" şeklinde görüş belirtmeleri üzerine, Başkan Demirören'in adeta iki arada bir derede kaldığı belirtildi.
Geçtiğimiz Cumartesi akşamı Fenerbahçe'yle oynanan derbi maçında sahadan 2-1 yenilgiyle ayrılan siyah beyazlılarda maçın ardından TFF Başkan Vekili Affan Keçeci ile hakem İsmet Arzuman'ın istifası istenirken, Sivasspor maçına PAF takımla çıkma kararı alındığı açıklanmış, ardından İMKB'ye gönderilen yazıda, "Böyle bir düşüncenin olduğu ancak kesin olmadığı" ifade edilmişti.

Fenerbahçe maçı sonrası yaşanan gerilim henüz son bulmadan bu kez Şampiyonlar Ligi A Grubu'nda Liverpool karşısında alınan tarihi yenilgi, siyah beyazlı yönetimde yeni bir kaosa neden oldu.
Başkan Yıldırırm Demirören, Liverpool'da bulunan yönetim kurulu üyeleriyle yaptığı toplantıdan sonra Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'ın istifasını istedi. Karşılıklı görüşmelerden sonra Sağlam, Başkan Demirören'e "evet" dedi. Ancak bu gelişme İstanbul'da kalan yönetim kurulu üyeleri arasında yetersiz bulundu. İstanbul'da Asbaşkan Levent Erdoğan'la birlikte toplanan üyeler, sadece Ertuğrul Sağlam'ın istifasının yeterli olamayacağı, Menajer Sinan Engin'in de istifa etmesi gerektiği şeklinde görüş birliğine vardılar.

Fenerbahçe maçı sonrası Menajer Sinan Engin'in, Sivasspor maçında sahaya PAF takımla çıkacakları şeklinde sözler sarfetmesi üzerine Başkan Demirören'in de bu şekilde açıklama yapma zorunluluğu duyduğunu belirten bazı yöneticiler, Engin'in sözlerinin kendilerini zor durumda bıraktığını, bu yüzden kendisinin de istifa etmesi gerektiği görüşünde birleştiler.

İstanbul'da alınan bu karar üzerine Başkan Demirören adeta iki arada bir derede kaldı. Sinan Engin'in istifasına sıcak bakmayan Yıldırırm Demirören, tüm yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla yapılacak toplantı sonrası kesin kararını verecek.

Şimdi camiada neler olacağı büyük bir merakla bekleniyor. Başkan Demirören'in ya Ertuğrul Sağlam'ın istifasını açıklayacağı, ya da Sinan Engin'e sahip çıkarak bu şekilde yola devam edeceği gibi düşünceler camiada merak konusu olmuş durumda.

Bu arada, Beşiktaş'ta yaşanan bu gelişmelerin ardından Onursal Başkan Süleyman Seba'yla, Divan Başkanı Yalçın Karadeniz, eski yöneticilerden Fahrettin Curoğlu, gazeteci Rauf Tamer ve camianın ileri gelenlerinden bazı isimler bir araya gerelerek, gelişmeleri değerlendireceği öğrenildi. Toplantıda, camianın ismi üzerinde durduğu Murat Aksu'yla ilgili karar alınması da bekleniyor.

Erdem EROL
HABER MÜDÜRÜ
erdem.erol@ligtv.com.tr
http://www.ultraslan.com/

1 sayfadaki 1 sayfası