Hayta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hayta

Bir Gençlik Patlaması..

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Holosko'nun gönlü Beşiktaş'ta

YazarMesaj
UNIFB
Moderator
Moderator
UNIFB

Erkek

Holosko'nun gönlü Beşiktaş'ta Empty
MesajKonu: Holosko'nun gönlü Beşiktaş'ta   Holosko'nun gönlü Beşiktaş'ta Icon_minitimePaz Ekim 21, 2007 10:26 pm

Avrupa'da çeşitli takımların transfer listesinde yer alan Vestel Manisaspor'un Slovak golcüsü Filip Holosko, gönlünün Beşiktaş'ta olduğunu belirterek, "Transferim gerçekleşirse Beşiktaş'ı uçuracağıma inanıyorum" dedi.

Vestel Manisaspor ile ilgili program yapan bir televizyon kanalının Tarık Almış Tesisleri'ndeki çekimlerinde ropörtaj veren Holosko, Paris Saint Germain, Juventus, Werder Bremen ve Beşiktaş takımlarının kendisiyle ilgilendiğini belirtti.

Gönlünden geçen takımın Beşiktaş olduğunu siyah-beyaz formayı giyerek gösteren 23 yaşındaki Filip Holosko, "Beni Beşiktaş tribünlerinin atmosferi büyüledi. Bir de renkleri ve kartal simgesi tam benim futbol yaşamımı simgeliyor. Transferim gerçekleşirse Beşiktaş'ı uçuracağıma inanıyorum" dedi.
Önüne konulan dört formadan Beşiktaş'ın formasını tercih ederek üzerine giyen Holosko, "İşte benim gönlümdeki takım ve renkleri" dedi.

"TÜRKİYE VE VESTEL MANİSASPOR'A GELMEKTEN MUTLUYUM"
Türkiye'ye gelip futbol oynamaktan dolayı çok mutlu olduğunu, ayrıca yaşadığı süre içerisinde Türkiye'ye aşık olduğunu belirten Vestel Manisaspor'un oyuncusu Holosko, Türkcell Süper Lig'de en çok Trabzonsporlu Gökdeniz, kaleci olarak da kendi takım arkadaşı Ufuk'u beğendiğini kaydetti.
Kendi ülkesindeki Trencin, Slovan ve Liberec takımlarında forma giydikten sonra Vestel Manisaspor'a gelen Filip Holosko, Türk milli takımının formasını giyip giymeyeceğine ilişkin bir soru üzerine, "Böyle bir teklif beni mutlu eder, ama bir Türk oyuncu nasıl farklı bir ülkenin milli forması altında bulunmak istemiyorsa, benim de bulunmamam o kadar doğaldır. Bu konuda bir Türk sporcu gibi düşünüyorum. Türk Milli Takım formasını giyen yabancı futbolcuları da yadırgamıyorum. Arkadaşların Brezilya milli takımının formasını giyme şansları olmadığı için böylesi bir tercihte bulunmalarını saygı ile karşılıyorum" diye konuştu.

"ERSUN YANAL'A ÇOK ŞEY BORÇLUYUM"
Teknik direktör Ersun Yanal'a çok şey borçlu olduğunu ifade eden Holosko, şöyle devam etti: "Ersun Yanal benim Türkiye'ye gelmemde tek etkili olan teknik direktördür. Bugüne kadar hep mütevazı takımlarda futbol oynadım. Vestel Manisaspor'u da bunun için tercih ettim. İyi ki Türkiye'ye ve Vestel Manisaspor'a gelmişim. Bu şehri ve insanlarını çok seviyorum. Bu şehirde yaşayan tüm insanlar benim kardeşlerim ve ağabeylerim gibiler. Onların hepsini ailemden birisi olarak görüyorum. Türkçe'yi onun için öğrendim."

Vestel Manisaspor'da futbol oynamaktan çok keyif aldığının da dile getiren Holosko, "Transferim gerçekleşene kadar oynadığım Vestel Manisaspor takımı için sahada ter dökeceğim. Ben profesyonel bir oyuncuyum. Bu nedenle tüm konsantrasyonumu futbol oynadığım takımım için harcarım. Benden kimse aksini de beklemesin" dedi.

"ANTRENÖRÜM TOKAT ATTIĞI İÇİN HENTBOLU BIRAKTIM"
Vestel Manisaspor'da başarılı olmasında takım arkadaşlarının katkısının çok büyük olduğunu belirten Holosko, spor geçmişini şöyle anlattı: "Spora hentbolcu olarak babamın desteğiyle başladım. Ancak, hentbol oynadığım takımın antrenörü çok sert bir adamdı. Çocuk olmamıza rağmen söylediklerini yapamadığımızda tokat bile atabiliyordu. Bu nedenle hentbolu bırakmak zorunda kaldım. Doğduğum şehir olan Piestany ile aynı adı taşıyan takımda futbola başladım. Eğitimime devam ederken, bir yandan da futbol oynuyordum. 15 yaşıma kadar aynı takımda futbol oynadım. Daha sonra bir spor okulu olan Sports Gymnasıum da futbol oynamaya devam ettim. 18 yaşında profesyonel olarak, Liberec A takımı ile antrenmanlara çıkıp, ikinci takımında forma giydim. 1,5 yıl ikinci takımda forma giydikten sonra A takım ile maçlara çıkmaya başladım. Liberec takımı forması ile 54 maça çıktım ve 17 gol attım. Geçtiğimiz sezon Vestel Manisaspor'a transfer oldum."
http://www.antu.com

Holosko'nun gönlü Beşiktaş'ta
1 sayfadaki 1 sayfası