Hayta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hayta

Bir Gençlik Patlaması..

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kaplumbağalar

YazarMesaj
uAholigans
Moderator
Moderator
uAholigans

Location : Söz Konusu GALATASARAY ise Gerisi Teferr[uA]ttır!!!

Kaplumbağalar Empty
MesajKonu: Kaplumbağalar   Kaplumbağalar Icon_minitimeSalı Kas. 13, 2007 7:36 pm

Kaplumbağalar

--------------------------------------------------------------------------------

Dört kaplumbağa pikniğe çıkmaya karar verirler. Erzaklarını hazırlayıp yola koyulurlar. Bir yıl, iki yıl, beş, on derken otuz yıl sonra piknik yerine varırlar. Hemen erzakları çıkarırlar. Gazozlar, yiyecekler her şey ortaya çıkar. Gazozlar da şişe gazoz ve açacak yok. Tek çözüm birinin eve gidip açacağı alıp getirmesi. Doğal olarak ta en genç kaplumbağayı seçerler.
Genç eleman: Giderim ama bir şartım var der ve ekler. Buradaki yiyeceklerin hiç birine ben gelinceye kadar dokunulmayacak. Diğerleride bunu kabul eder. Genç kaplumbağa yola çıkar. Aradan bir, iki, on, derken yirmi yıl geçer. Bu arada yaşlı kaplumbağalardan birisi fenalaşır ve ölmek üzeredir. Arkadaşları ne yapsa faydasız. Kaplumbağa’nın son dileği olup olmadığını sorarlar. O da:
Gerçi söz verdik ama, şuradaki sarmalardan bir tanesini yesem olur mu? der.
Elbette! diyerek, sarmalardan birini verirler. Tam ağzına atacağı sırada, genç kaplumbağa çalıların arasından fırlar ve:
Bana ne, Gitmiyorum işte, gitmiyorum!...
http://www.ultraslan.com/

Kaplumbağalar
1 sayfadaki 1 sayfası