Hayta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hayta

Bir Gençlik Patlaması..

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Feldkamp Galatasaray TV'ye Konuştu

YazarMesaj
uAholigans
Moderator
Moderator
uAholigans

Location : Söz Konusu GALATASARAY ise Gerisi Teferr[uA]ttır!!!

Feldkamp Galatasaray TV'ye Konuştu Empty
MesajKonu: Feldkamp Galatasaray TV'ye Konuştu   Feldkamp Galatasaray TV'ye Konuştu Icon_minitimeC.tesi Kas. 10, 2007 12:24 am

Galatasaray teknik direktörü Karl Heinz Feldkamp, Galatasaray Televizyonu'na; gündemdeki konularla ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu. Feldkamp, antrenman öncesi oyuncularıyla yaptığı toplantı hakkında bu tip toplantılarda konuşulanların dışarıya yansıtılmaması gereken şeyler olduğunu, dolayısıyla da kamuoyu ile paylaşmayacağını söyledi. ''Her şeyden evvel Pazar günü bir maçımız var. Bu tip toplantılarda amaç bazı şeyleri gizlemek değil. Pazar günü çok zor bir maçımız olduğu için onun zamanlamasını çok iyi yapmamız gerekir.'' dedi.

Teknik direktör Feldkamp ağır zeminin oyunlarını bozup bozmadığı yönündeki soruyu "Koşullar iki takım için de aynıydı. Bu konuyu konuşmak bile istemiyorum, çünkü aynı koşullara biz de sahiptik. Ben bunu pek doğru bulmuyorum. Yani onlar avantajlıydı demek doğru değil. Bir veya iki sıfır geriye düşmemizin saha ile bir alakası yok. Dünkü maça bakarsanız bu ağır zemine ve geriye düşmemize rağmen pozisyonları da bulduk. Gol yememize rağmen 3-2'yi yaptık. Biz bu maçı son dakikalarda kaybetmedik; ilk devre yediğimiz gollerde kaybettik. Yani fizik olarak hazır olmasaydık, son dakikalara kadar bu mücadeleyi veremezdik." şeklinde yanıtladı.

Adnan Polat'ın kendisine desteğiyle ilgili olarak da; "Sadece Adnan Polat değil burada görevli yönetici veya diğer görevliler; herkes gereken desteği bize veriyorlar. Bizim yapmamız gereken bu desteklere karşılık olarak galip gelmemizdir. Tabii ki, ben çok uzun yıllardır bu işin içindeyim. O yüzden ben çok iyi biliyorum ki; biz istediğimizi yapabildiğimiz müddetçe sözleşmemizde olanları karşılıklı olarak yerine getirdiğimizde yönetim arkamda durur. Şimdi başlatmış olduğumuz bir iş var. Amacımız sezon başından beri yeni bir takım kurmaya çalışmaktı. Ve bu doğrultuda henüz işimiz bitmedi. Bir oluşum içersindeyiz; bir çok genç oyuncuyu getirdik, bir çok oyuncuyla yollarımızı ayırdık; yani bu sirkülasyonu başlattık ama henüz bitmedi. Görevlerimizin en büyüğü de buydu zaten. Yani eğer bunu yönetimimiz unutmuş olsaydı o zaman üzülürdüm. Çünkü çok büyük paralar harcanarak bir gençleştirme ve yeni bir takım kurma operasyonuna gidildi. Bu elbette ki zaman alacaktır. Özellikle Ocak ayında; başlattığımız bu işi devam ettirme açısından kararlar alacağız ve bu kararları da uygulayıp başarılı olmaya çalışacağız." dedi.

Feldkamp ,oyuncuların farklı mevkilerde oynatılmasıyla ilgili olaraksa, "Mesela Uğur ile Sabri bir maçta oynayamayacak ise orada kimin oynayacağını kafamdan geçirmem gerekli. Bu yaptığımız işlerden bir tanesi. Daha fazla alternatifimiz yok ise gerektiği zaman alışık olmadığımız şeyleri yapmak zorunda kalıyoruz." şeklinde konuştu.
Sabri'nin ilk yarının bitimine kısa bir süre kala oyundan çıkarılmasıyla ilgili olaraksa, "Aslında Sabri'yi 42. dakikada çıkarmamın sebebi 3. golü yeme korkusuydu. Bu korku bende çok ağır bastı. Ben işin kolayına da kaçabilirdim. Arda'yı oyuna aldım, o da gol attırdı. Ama ben bu yolu seçmeyeceğim. Eğer bir sorun olsa ve 3. golü yeseydik; devre olup içeri girdiğimizde taraftarlar belki de bütün takımı ıslıklayacaktı. 3. golü yememe düşüncesi bende ağır bastığı için Sabri'yi 42. dakikada oyundan aldım." dedi.

Basında Feldkamp'ın yardımcılarının kariyerleri ve yeterliliklerinin tartışılmasıyla ilgili olarak yöneltilen soruya; "Ben buraya ekibimle geldim.Çalışmalarımızın içeriğini bilmeyenlere, bu eleştirileri yapanlara cevap bile vermek istemiyorum." diyen Alman hoca basının kendisini yıpratmaya yönelik yayın yapması konusuna ise "Eğer takımı yıpratma politikası varsa bir şey diyemeyeceğim. Eğer benim de birilerini yıpratmak menfaatime olsaydı ben de bunu yapardım." yanıt verdi.

Galatasaray'ın şu anda bulunduğu durumun kamuoyu tarafından aşırı karamsarlıkla karşılanması konusundaysa, Feldkamp, "Beşiktaş'tan 4 Fenerbahçe'den 3 puan öndeyiz. Aslında Sivas'tan da 3 puan öndeyiz. Çünkü onlara 3 puan hediye edildi. Eğer herkesin yazdığını çizdiğini okursak yaptığımız iş çekilmez olur. Ben sadece kendi işimi yapıyorum. Geçen senenin 11. haftasının puan durumuna baktım. Galatasaray 18 puandaydı geçen sene; Fenerbahçe ve Beşiktaş'ta 23 er puandaydı. Şu an bu durumu rahatlıkla değerlendirebiliyorum." dedi.

Feldkamp, UEFA Kupasıyla ilgili olarak da "UEFA'da 3. olmak için bile yapmamız gereken çok şey var. Grupta 3. nasıl olabiliriz onu düşünmek zorundayız. Ondan sonrasına bakacağız. Bu işi istediğimiz gibi çevirebilirsek benim için çok güzel olur. Bunun için ligde de iyi sonuçlar almamız gerekiyor." şeklinde konuştu.

Lincoln'le ilgili olaraksa "Onunla çok iyi bir diyalogumuz var. Ayrıca çok tecrübeli bir oyuncu. Takım içinde ağırlığı var." şeklinde konuşurken kaçan gollerle ilgili olarak; " Maçın başında golleri atamadık, ama gol pozisyonlarına girdik. İdmanda bunlara nasıl çalışırsak çalışalım; aynı ortamı burada oluşturamayız. Aynı seyirciyi, aynı stresi de idmanda gerçekleştiremeyiz. Aynı pozisyonları buradaki idmanların hepsinde atıyorlar. Sadece Arda'nın pozisyonu değil. Nonda'yı da atlamamak gerekir. O da 2 gol attı. Artı 1-2 de gol pozisyonuna girdi. Onlar da gol olabilirdi; ama önemli olan gol pozisyonlarına girebilmemiz." dedi.

Teknik direktör Feldkamp son olarak taraftara çağrıda bulunarak; "Ben aslında dünkü maçta stadı tamamıyle dolu görmek isterdim. Uzun zamandan sonra seyirciyle oynama imkanımız oldu. Maça gelen taraftarlarımızın müthiş bir desteği oldu. Onlara çok teşekkür ediyorum. Bütün taraftarımızı Gençlerbirliği maçına gelmeye ve takımını desteklemeye çağırıyorum." sözleriyle konuşmasını noktaladı.
http://www.ultraslan.com/

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» GALATASARAY Resimler
» Galatasaray: 2 - Helsingborgs IF: 3