Hayta

Bir Gençlik Patlaması..

AnasayfaTakvimSSSAramaKayıt OlÜye ListesiKullanıcı GruplarıGiriş yap

Paylaş | 

nuri albayrağın şansı yok..

YazarMesaj
k@d!r_-61
Moderator
Moderator

Erkek

MesajKonu: nuri albayrağın şansı yok..   Cuma Ekim 19, 2007 6:42 pm

"Nuri Albayrak'ın şansı yok !.."

Trabzonspor Kulübü eski başkan yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu, Lig TV'de yayınlanan "2'ye 1" programında zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

"2'ye 1" programında usta gazeteciler Ömer Güvenç ve Bahri Havadır'ın konuğu olan Hacıosmanoğlu şunları söyledi:

"ERSEN MARTİN TRANSFERİNDE YANLIŞ YAPILDI"
"Bulunduğunuz yerin önemini iyi bilirseniz yanlışları asgariye indirmiş olursunuz. Trabzonspor'u yönetiyorsanız bunları bilmeniz lazım. Trabzonspor'u yönetmenin ayrı bir özen ve itinası vardır. Böyle bir kurumu yönetirken böyle bir yanlışta kulübün isminin geçmesi yanlıştır. Futbolcuyu satıp yerine futbolcu alacaksanız ikisini bir arada yapmanız gerekir. Futbolcu satmak için akit yaparsanız Trabzonspor ilkeleri gereği zarar da etseniz geri adım atmamalısınız. Biz zaten amatör yönetim zihniyeti nedeniyle ayrıldık, o mentalitenin olduğu yerde bizim olmamız mümkün değildi."

"İSTİFAMI İSTEMEK NURİ ALBAYRAK'IN HADDİNE DEĞİL"
"Benim istifamı istemek Nuri Albayrak'ın haddi değil. Kendisini o koltuğa biz oturttuk. Biz adayken kendisini öne çıkardık. Bizim yanlışlara karşı her zaman tepki gösteren bir yapımız var. Benim o duruşumu Trabzon insanı çok sevdiği için Trabzonspor başkan adayı olduk. Bizim tavrımız sadece Trabzon'da değil bütün ülkede destek gördü. Benim bütün demeçlerime baktığınız zaman da durup duruken gündem yaratma adına söylenmiş birşey yoktu. Sportif başarı yakalama adına ilkesiz çıkışlar yapanlara her zaman tavrımız olmuştur. Aralık ayındaki kongrede biz başkan seçilirsek de Türk futbolunda bir milat olacağını hep beraber göreceğiz. Trabzonspor'a hizmet etmek kadar ilkesizliği ilke edinen insanlarla da mücadele edeceğiz. Ahlaklı başarının en önemli şey olduğunu bu insanların kafalarına kazıya kazıya göstereceğiz."

"TÜRK FUTBOLUNDA BİR DEĞİŞİM GEREKİYOR"
"Türk futbolunda bir değişim yaşanması gerekiyor. Kimisi ticari kimisi de siyasi rant için bütün ilkesizlikleri kendilerine ilke ediniyorlar. Bu ilkesiz insanlar devletin çok önemli kademelerinde itibar görüyor. Futbolu şölen halinden çıkarıp rant alanı haline getirenler itibar görüyor."

HOCA TERCİHİNİ DOĞRU YAPSAK ŞAMPİYONDUK"
"Bugün 'Haluk Ulusoy istifa' diyen Nuri Albayrak -ki bu sadece kendisinin görüşüdür- ilk seçildiği zaman Haluk Ulusoy'dan Trabzonspor'un yapılanma sürecinde bilgi istemiştir. Bu yanlış anlaşılmasın. Sadece yapılanma süreciyle ilgili yardım istemiştir. Haluk Ulusoy da kendisine 'Beşiktaş'tan ayrılan Cordoba'yı al' demiştir. Biz de aynısını dedik. Trabzonspor bugün Ulusoy'u kötülemeye çalışan başkanın hayata geçiremediklerinden dolayı bugün bu noktadadır. Hoca tercihini doğru yapmış olsalar. Haliloviç kalsa biz yine başarılı olurduk. Ersun Yanal'la görüştük ama belli aşamaya gelmişken sabote ettiler. Hiçbir şey yapmadan Ziya Doğan'ı sezon başında getirseler yine şampiyon olurduk."

"ÇOK PİŞMANIM"
"Ülkesinde işsiz kalan Lazaroni'yi alıp Trabzonspor'un çöküşünü hazırlamış oldular. Biz tepki koyduk ama çok tecrübeli olmadığımız için bir bildiği vardır diyerek kendimizi geri plana çektik. Çok pişmanım, keşke aldırtmasaydık. Kaleye Cordoba'yı alıp Fatih'i satmasak bu takım oynaya oynaya şampiyon olurdu."

"FATİH TEKKE İLE 5 SENELİK SÖZLEŞMEYİ 5 DAKİKADA YAPARDIM"
"Müdahale etme noktasında hatalarım oldu. Daha çok müdahale etmediğim için kendime kızgınım. Fatih Tekke herkesten daha fazla Trabzonlu'dur. Fatih'i bana söyleseydiniz ben onunla 5 senelik sözleşmeyi 5 dakikada yapardım. Diğer söylemlerin hepsi yalandır. Fatih Tekke'nin satılmasının yegane sebebi o dönemde yaşanan kaynak sıkıntısıdır. Fatih Tekke kampta dahi gitmemek üzere çalışmaya başlamıştı. Bana başkan 'Fatih'le anlaşmak istiyoruz' deseydi o sözleşmeyi 5 dakikada yapardım."

"BEN OLSAM HAKEM ÇIKIP MAÇI YÖNETECEKTİ"
"Trabzonspor yönetimi bizim haklılıklarımızı kollamadığı için herşey aleyhimize döndü ve Haluk Ulusoy'u yıpratmak için kullanıldı. Bu süreci yönetmesi gereken Trabzonspor yönetimi idi. Ben orada olsam o hakem çıkıp maçı yönetecekti. 30 saniye kala Türkiye'nin hiçbir yerinde büyük bir takımın maçı iptal edilemez. Nuri Albayrak bunun için inip hakemle konuşacağı yerde yerinde oturdu."
Kullanıcı profilini gör http://www.trabzonspor.org.tr

nuri albayrağın şansı yok..
1 sayfadaki 1 sayfası